Dlaczego Twój Pies Boi się sylwestrowego wieczoru?
Sylwester to czas radości i zabawy, ale niestety może być przerażającym przeżyciem dla naszych czworonogów. Dla naszych przyjaciół hałas wystrzałów sylwestrowych może być przerażający. Dlaczego tak się dzieje?
- Bardziej Wyostrzony Słuch: Psy są zdolne słyszeć dźwięki w szerszym zakresie częstotliwości niż ludzie. Dla przykładu, ludzki słuch jest ograniczony do zakresu około 20 Hz do 20 000 Hz, podczas gdy psy potrafią słyszeć dźwięki w zakresie od 40 Hz do 65 000 Hz lub nawet więcej, w zależności od rasy.
- Nieprzewidywalność: Wystrzały i błyski są niespodziewane i nieprzewidywalne, co może prowadzić do odczuwania wzmożonego niepokoju i dezorientacji.
- Złe konotacje: Psy, szczególnie te ze schroniska i po przejściach, kojarzą głośne i niespodziewane dźwięki ze złymi doświadczeniami w swoim życiu co dodatkowo podnosi poziom stresu.
Jak Pomóc Twojemu Psu w Sylwestra?
- Spacer
- Ćwiczenia: Zadbaj o to, aby Twój pies w tym dniu miał wystarczająco dużo ruchu i mógł spokojnie załatwić swoje potrzeby. Zabierz swojego ulubieńca na długi spacer w ciągu dnia, najlepiej do lasu albo spokojnego parku.
- Wyjdź wcześniej: Na ostatni spacer wyjdź najpóźniej o godzinie 20.00. Huki fajerwerków bardzo często zaczynają się niestety dużo wcześniej, niż o północy.
- Środki zapobiegawcze: W tym dniu pamiętaj, żeby psa trzymać cały czas na smyczy. Nigdy nie wiesz kiedy padną pierwsze strzały. Nie zapomnij aby Twój przyjaciel był dobrze oznaczony tj. posiadał adresówkę z dokładnymi danymi i telefonem kontaktowym.
- Przygotowanie Przestrzeni
- Zapewnij Bezpieczne Miejsce: Stwórz spokojne i bezpieczne miejsce, gdzie Twój pies może schronić się przed hałasem. Najlepsze do tego celu są łazienki i toalety, nie mają zazwyczaj okien i są najcichszymi pomieszczeniami w domu. Na czas sylwestra tam możesz przenieść posłanie swojego pupila.
- Zamknij Okna i Drzwi: Obniż natężenie dźwięku z zewnątrz, zamykając okna i drzwi. Jeśli możesz zasłoń je również zasłonkami – błyski są często równie przerażające dla naszych pupili.
- Dźwięki Maskujące: Opcjonalnie włącz cichą muzykę lub dźwięki maskujące, aby stłumić dźwięki sylwestrowe. Zrób to oczywiście tylko jeśli Twój przyjaciel jest przyzwyczajony do takiego otoczenia.
- Uspokojenie
- Skorzystaj z naturalnego wsparcia: Aby wyciszyć psa i pomóc mu się zrelaksować skorzystaj z naturalnych suplementów marki Green Paw. W naszym portfolio mamy wiele produktów, które wspomogą Twojego przyjaciela w tym dniu.
- Green Paw Couch Potato: Dla mniej zestresowanych proponujemy olejek z naturalnymi substancjami uspokającymi i olejem z kryla.
- Green Paw Pet Care 6% lub 9%: Dla tych bardziej zestresowanych proponujemy skoncentrowane krople.
- Najważniejsze jest przygotowanie: w celu osiągnięcia optymalnej skuteczności pamiętaj, że produkty te powinieneś zacząć stosować na minimum 4 dni przed wieczorem sylwestrowym. Naturalne ekstrakty muszą wysycić się w organizmie zanim zaczną działać.
- Zabawa i Zajęcia
- Zabawki i Gry: Zabaw się z psem, aby odwrócić jego uwagę od dźwięków sylwestrowych.
- Zajęty umysł: Zaproponuj ćwiczenia lub gry umysłowe, aby zająć psa czymś innym. Możesz wykorzystać do tego celu lickmaty lub inne zabawki sensoryczne wypełnione masłem orzechowym Don’t Go Nuts, które nie tylko zajmie Twojego pupila ale dostarczy mu dodatkową dawkę relaksujących składników.
- I na koniec najważniejsze: Nie Zostawiaj Psa Samego! To ważne dla jego bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli wychodzisz na imprezę sylwestrową postaraj się znaleźć mu opiekę na ten trudny wieczór.
Jeśli Twój pies ma poważne problemy z lękiem przed wystrzałami sylwestrowymi, skonsultuj się z weterynarzem lub behawiorystą, aby uzyskać profesjonalną pomoc.
Zadbajmy o naszych czworonożnych przyjaciół w tym trudnym czasie!
Twoje wsparcie i zrozumienie są kluczowe dla ich komfortu i bezpieczeństwa.