Kryl

Kryl

Aby skutecznie utrzymywać funkcje naszego organizmu i zachować komórki i ciało w równowadze, potrzebujemy ciągłego dostarczania składników odżywczych. Podczas gdy w warunkach chorobowych ważne jest również zajęcie się fluktuacjami tych składników, spowodowanymi stanami zapalnymi, które osłabiają organizm. Stąd zainteresowanie i co raz więcej dowodów otaczających olej z kryla jako ważny składnik odżywczy oparty na jego głównych składnikach:  

  • Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA/DHA)
  • Fosfolipidy, a konkretnie ich cholina poprzez fosfatydylocholinę – składnik lecytyny

Olej z kryla jest wyjątkowy, ponieważ jest kombinacją naturalnie występujących składników odżywczych. Po spożyciu dostarcza EPA / DHA, fosfolipidy i cholinę do organizmu, gdzie działają indywidualnie jak i w połączeniu: 

  1. jako istotne składniki w strukturze i funkcjonowaniu komórek,  
  2. do pomocy w równoważeniu funkcji organizmu,  
  3. w niedoborach spowodowanych stanem zdrowotnym związanym z sercem, mózgiem, stanami zapalnymi, spadkiem odporności, wątrobą itp.  

Kwasy tłuszczowe omega-3 są jednym z najbardziej rozpoznawalnych i przebadanych związków, na temat których opublikowano ponad 20 000 artykułów naukowych. Badania wykazały, że po spożyciu kwasów tłuszczowych omega-3 ze źródeł morskich, takich jak ryby i kryl, wbudowują się one w komórki, wpływając na ich strukturę i funkcję. W przeciwieństwie do oleju z ryb, olej z kryla nie tylko dostarcza EPA i DHA, ale także fosfolipidy do komórek, gdzie wywierają one wpływ na przebudowę ich struktury, płynności i ich funkcje. Dzięki temu wpływają one nie tylko na metabolizm cholesterolu, ale mogą budować ścieżki i mechanizmy wewnątrz komórkowe, prowadząc do znaczących korzyści zdrowotnych.  

dr Lena Burri  

Aker BioMarine Antarctic AS Oslo, Norwegia

Powrót do blogu